• Wpisów: 25
  • Średnio co: 52 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 16:26
  • Licznik odwiedzin: 3 231 / 1374 dni
 
tink
 
Nad Przystanią Elfów przelatuje Zielona Gwiazda, która gasi wszystko, jednak budzi pewne stworzenie.
1.jpg

Cynka jest wyjątkowo zainteresowana tym zjawiskiem, a kiedy rozmawia z Jelonką orientuje się, że przyjaciółka coś kombinuje. Wróżka zwierzęca prowadzi ją do swojego domu i pokazuje pisklę sokoła, a jak wiadomo sokoły są zagrożeniem dla wróżek. Dzwoneczek pomaga Jelonce przenieść do lasu pisklaka ukrytego pod jagodami, jednak Różyczka posypuje pyłkiem owoce i mały sokół się ujawnia wywołując przerażenie w Przystani.
2.jpg

Ptaszek zaczyna krzyczeć, a na ratunek przylatują dorosłe sokoły i atakują miejsce zamieszkania elfów. Cynka próbuje ukryć zwierzęta przed niebezpiecznym ptakiem i zaczyna ją atakować dorosły sokół, jednak wróżki strażnicze odganiają ptaka zanim zrobi coś złego. Dzwoneczek widząc królową, która przybyła zobaczyć złapanego pisklaka postanawia pomóc Jelonce wytłumaczyć, że wróżka zajmowała się nim tylko ze względu na jej dobre serce.
W środku nocy Dzwoneczek wraz z przyjaciółkami dowiaduje się od Jelonki, że wróżka zwierzęca opiekuje się zagrożonym stworzeniem. Wróżki widząc Mruka są przerażone i nie podzielają entuzjazmu Jelonki co do opieki nad stworzeniem tworzącym wieże z czerwonych kamieni.
3.jpg

Opiekunka bestii chce, aby przyjaciółki zajęły się zwierzakiem, kiedy to sama Jelonka pójdzie prosić królową Klarion o zaakceptowanie stworzenia. Dzwoneczek dostaje od wróżki zwierzęcej wiadomość migową, aby odwołać operację powiedzenia królowej o bestii oraz mają odprowadzić podopiecznego Jelonki do lasu. Cynka wpada na pomysł, aby posypać Mruka magicznym pyłem, co według nich pomogłoby w zabraniu go do lasu.
4.jpg

Jelonka później opowiada im o legendzie o bestii, która ma możliwość zabicia wszystkich wróżek podczas przemiany w krwiożerczego potwora.
Cynka prosi przyjaciółkę, aby na siebie uważała, ponieważ każda legenda ma w sobie ziarnko prawdy.
Dzwoneczek i inne wróżki z Przystani widzą zieloną mgłę, która niepokoi Cynkę, ze względu na znajomość legendy. Wróżka leci do Jelonki i pyta gdzie jest bestia. Wróżka zwierzęca prosi ją, aby się nie martwiła i pomogła jej znaleźć Mruka. Dzwoneczek znajduje go pierwsza w Zimowym Borze, jednak bestia zaczyna się zmieniać tak jak mówiła legenda, przez co uderza Cynkę, która pada nieprzytomna na ziemię.
72206746635640878902.jpg

Dzwoneczek trafia do szpitala i leży tam w śpiączce, jednak Doktor Wróżka mówi, że niedługo powinna się przebudzić.
Cynka budzi się przychodzi do niej Jelonka i przeprasza za zachowanie bestii. Sam Mruk okazuje się być jednak bohaterem, ponieważ uratował Dzwoneczka przed uderzeniem przez złamane drzewo.
5.jpg

Cynka razem z przyjaciółkami postanawiają uratować zwierzaka i zdejmują z niego liny. Wróżki są świadkami przemiany Mruka w latającą bestię, który okazuje się przyjmować energię dającą destrukcyjne zapędy, jednak nie wykorzystuje tego.
6.jpg

Jelonka oznajmia przyjaciółkom, że ma zamiar razem z Mrukiem zniszczyć wieże z kamieni, gdyż bestia ma możliwość ocalić Przystań Elfów samemu zbierając pioruny, które mogą zniszczyć dom wróżek. Cynka z przyjaciółkami obserwują jak bestia zbiera pioruny i stara się je pokonać, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo Jelonki. Nagle następuje mocny wybuch, a zielona mgła oraz chmury znikają. Wróżki łapią Mruka i nieprzytomną wróżkę zwierzęcą. Sam zwierzak szybko się przebudza, ale Doktor Wróżka stwierdza śmierć Jelonki. Cynka widzi jak Mruk przesyła do ciała martwej zielone pioruny i ją przebudza.
Sam Mruk po całym fakcie zostaje w Przystani Elfów i pomaga wróżkom w pracy oraz naprawie. Dzwoneczek pyta Jelonkę co się dzieje z Mrukiem, który nagle zaczął strasznie ziewać. Wróżka tłumaczy im, że bestia wykonał swoje zadanie i teraz przejdzie w stan hibernacji na kolejne tysiąc lat. Wszystkie wróżki odprowadzają go do jamy, gdzie Cynka z przyjaciółkami przygotowała dla Mruka posłanie. Wszyscy żegnają go, ponieważ wiedzą, że już nigdy nie będzie im dane z nim się spotkać, gdy nie będzie w stanie hibernacji. Mruk został bohaterem całej Przystani Elfów.
end.jpg

  •  
  • Pozostało 1000 znaków